TG-A20KX-190-140-2.5
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A20KX-190-140-2.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 190MMX140MM GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone
Outline :
190.00mm x 140.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
2.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0984" (2.500mm)