LI98-300-300-0.15
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
LI98-300-300-0.15
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 300MMX300MM W/ADH WHT
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
White
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
300.00mm x 300.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
0.9W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0060" (0.152mm)