TG-AH486-100-100-1.0-1A
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-AH486-100-100-1.0-1A
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 100MMX100MM W/ADH GRAY
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
3.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0394" (1.000mm)