44AM1141-18-0/2/5/9-9
Part Number:
44AM1141-18-0/2/5/9-9
Category:
Multiple Conductor Cables
Description:
CABLE 4COND 18AWG WHITE SHLD
Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Strand :
19/30
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.192" (4.88mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0120" (0.305mm)
Length :
Number of Conductors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
18 AWG