DC0001/08-TG-A482K-0.1-0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
DC0001/08-TG-A482K-0.1-0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 41.91X28.96MM RED
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Red
Material :
Silicone
Outline :
41.91mm x 28.96mm
Product Status :
Active
Shape :
Rhombus
Thermal Conductivity :
2.3W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0039" (0.100mm)