DC0001/14-TG-A373F-0.25-2A
Part Number:
DC0001/14-TG-A373F-0.25-2A
Description:
THERM PAD 45.21X31.75MM W/ADH
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Silicone Elastomer
Outline :
45.21mm x 31.75mm
Thermal Conductivity :
1.4W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0100" (0.254mm)