48MM-5M-1.0MM-5550H
Manufacturer:
3M
Part Number:
48MM-5M-1.0MM-5550H
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 5M X 48MM GRY/WHT
In Stock:
1
Manufacturer :
3M
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color :
Gray, White
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
5.00m x 48.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
3.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0394" (1.000mm)