TG-A4500-100-100-3.0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A4500-100-100-3.0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 100MMX100MM PURP
In Stock:
24
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Purple
Material :
Silicone
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
4.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.118" (3.00mm)