TG-A4500-40-40-0.5
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A4500-40-40-0.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 40X40MM PURP
In Stock:
12
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Purple
Material :
Silicone
Outline :
40.00mm x 40.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
4.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)