TG-A4500-25-25-1.5
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A4500-25-25-1.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 25MMX25MM PURP
In Stock:
83
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Purple
Material :
Silicone
Outline :
25.00mm x 25.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
4.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0591" (1.500mm)