TG-A1450-10-10-0.5
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A1450-10-10-0.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 10MMX10MM RED
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Color :
Red
Material :
Silicone
Outline :
10.00mm x 10.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
14.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)