LI98-1120-12-0.15
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
LI98-1120-12-0.15
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 1.12MX12MM W/ADH WHITE
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
White
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
1.12m x 12.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
0.9W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0060" (0.152mm)