TG-T1000-10-10-0.25-5PT
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-T1000-10-10-0.25-5PT
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM TAPE 10MMX10MM W/ADH WHT
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
White
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
10.00mm x 10.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0100" (0.254mm)