TG-A6200-10-10-1.0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A6200-10-10-1.0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 10MMX10MM BLUE
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
10.00mm x 10.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
6.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0394" (1.000mm)