PK605-160-160-4.0
Manufacturer:
Shiu Li Technology
Part Number:
PK605-160-160-4.0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 160MMX160MM RED
In Stock:
20
Manufacturer :
Shiu Li Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Red
Material :
Outline :
160.00mm x 160.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
6.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.157" (4.00mm)