PK504-160-160-0.5
Manufacturer:
Shiu Li Technology
Part Number:
PK504-160-160-0.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 160MMX160MM GRAY
In Stock:
25
Manufacturer :
Shiu Li Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Outline :
160.00mm x 160.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
5.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0200" (0.508mm)