AT900P-160-150-0.10
Manufacturer:
Shiu Li Technology
Part Number:
AT900P-160-150-0.10
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM TAPE 160MMX150MM BRN
In Stock:
26
Manufacturer :
Shiu Li Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Polyimide
Color :
Brown
Material :
Polyimide
Outline :
160.00mm x 150.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0040" (0.102mm)