TG-A38KF-285-190-0.5-1A
Part Number:
TG-A38KF-285-190-0.5-1A
Description:
THERM PAD 285MMX190MM BLUE
In Stock:
12
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Fiberglass
Outline :
285.00mm x 190.00mm
Thermal Conductivity :
1.8W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0197" (0.500mm)