TG-A20KF-190-140-4.0-1A
Part Number:
TG-A20KF-190-140-4.0-1A
Description:
THERM PAD 190MMX140MM GRAY
In Stock:
12
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Gray
Material :
Silicone
Outline :
190.00mm x 140.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.8W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.157" (4.00mm)