TG-A20KF-285-190-1.0-1A
Part Number:
TG-A20KF-285-190-1.0-1A
Description:
THERM PAD 285MMX190MM GRAY
In Stock:
14
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Gray
Material :
Silicone
Outline :
285.00mm x 190.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.8W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0394" (1.000mm)