TG-A38KF-190-140-1.5-1A
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A38KF-190-140-1.5-1A
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 190MMX140MM BLUE
In Stock:
13
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - One Side
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Blue
Material :
Silicone
Outline :
190.00mm x 140.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.8W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0591" (1.500mm)