GT10D-100-100-0.25-0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
GT10D-100-100-0.25-0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERMAL PAD 100X100MM PINK
In Stock:
167
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Pink
Material :
Silicone
Outline :
100.00mm x 100.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
1.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0098" (0.250mm)