TG-ALC-15-15-0.2-0
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-ALC-15-15-0.2-0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERMAL PAD 15X15MM GREEN
In Stock:
254
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Green
Material :
Silicone
Outline :
15.00mm x 15.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
4.2W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0079" (0.200mm)