240MM-1M-0.5MM-5590H
Manufacturer:
3M
Part Number:
240MM-1M-0.5MM-5590H
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 1M X 240MM GRAY
In Stock:
6
Manufacturer :
3M
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Gray
Material :
Acrylic Elastomer
Outline :
1.00m x 240.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
Thermal Resistivity :
0.46°C/W
Thickness :
0.0197" (0.500mm)