GPHC3.0-0.020-02-0816
Manufacturer:
Henkel/Loctite
Part Number:
GPHC3.0-0.020-02-0816
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 406.4X203.2MM BLUE
In Stock:
17
Manufacturer :
Henkel/Loctite
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Fiberglass
Color :
Blue
Material :
Outline :
406.40mm x 203.20mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
3.0W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0200" (0.508mm)