T-WORK8000-160-160-1.0
Manufacturer:
Shiu Li Technology
Part Number:
T-WORK8000-160-160-1.0
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 160MMX160MM PURP
In Stock:
37
Manufacturer :
Shiu Li Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Purple
Material :
Silicone
Outline :
160.00mm x 160.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
15W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0390" (0.991mm)