TG-A3500-10-10-1.5
Manufacturer:
T-Global Technology
Part Number:
TG-A3500-10-10-1.5
Category:
Pads, Sheets
Description:
THERM PAD 10MMX10MM YLW
Manufacturer :
T-Global Technology
Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Tacky - Both Sides
Backing, Carrier :
Color :
Yellow
Material :
Silicone
Outline :
10.00mm x 10.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Square
Thermal Conductivity :
3.5W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0591" (1.500mm)