44AM1121-22-9/96-9CS2275
Part Number:
44AM1121-22-9/96-9CS2275
Category:
Multiple Conductor Cables
Description:
CABLE 2COND 22AWG WHITE SHLD 1'
In Stock:
1
Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.127" (3.23mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0050" (0.127mm)
Length :
1.00' (0.30m)
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Shield Type :
Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG