CXA-0140-24-6/9-9CS2405
Part Number:
CXA-0140-24-6/9-9CS2405
Description:
CABLE 2COND 24AWG WHITE
Conductor Material :
Copper Alloy, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.106" (2.69mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Jacket Color :
White
Length :
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
24 AWG