TF1028S-102Y1R5-01
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
TF1028S-102Y1R5-01
Category:
Common Mode Chokes
Description:
CMC 1.5A 2LN TH
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Common Mode Chokes
Approval Agency :
Current Rating (Max) :
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max) :
100mOhm
Features :
Filter Type :
Power Line
Height (Max) :
0.472" (12.00mm)
Impedance @ Frequency :
Inductance @ Frequency :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Lines :
2
Operating Temperature :
-20°C ~ 120°C
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.142" L x 1.024" W (29.00mm x 26.00mm)