YFF21SC1H472MT000N
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
YFF21SC1H472MT000N
Category:
Feed Through Capacitors
Description:
CAP FEEDTHRU 4700PF 20% 50V 0805
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Feed Through Capacitors
Capacitance :
4700 pF
Current :
400 mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
500mOhm
Height (Max) :
0.039" (1.00mm)
Insertion Loss :
30dB @ 40MHz ~ 2GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
Thread Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V