CXA-0140-22-6/9-9CS2405
Part Number:
CXA-0140-22-6/9-9CS2405
Description:
CABLE 2COND 22AWG WHITE
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.120" (3.05mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Jacket Color :
White
Length :
Number of Conductors :
2
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG