YFF18AC1H103MT0Y0N
Part Number:
YFF18AC1H103MT0Y0N
Description:
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Capacitance :
10000 pF
Current :
1 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
Height (Max) :
0.028" (0.70mm)
Insertion Loss :
30dB @ 20MHz ~ 3GHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V