YFF15PC0J474MT000N
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
YFF15PC0J474MT000N
Category:
Feed Through Capacitors
Description:
CAP FEEDTHRU 0.47UF 6.3V 0402
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Feed Through Capacitors
Capacitance :
0.47 µF
Current :
3 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
Height (Max) :
0.014" (0.35mm)
Insertion Loss :
40dB @ 2MHz ~ 1GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient :
Thread Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V