YFF21AC1H471MT0Y0N
Part Number:
YFF21AC1H471MT0Y0N
Capacitance :
470 pF
Current :
1 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
Height (Max) :
0.039" (1.00mm)
Insertion Loss :
30dB @ 400MHz ~ 5GHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V