YFF18AC1E223MT0Y0N
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
YFF18AC1E223MT0Y0N
Category:
Feed Through Capacitors
Description:
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Feed Through Capacitors
Capacitance :
0.022 µF
Current :
1 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
Height (Max) :
0.028" (0.70mm)
Insertion Loss :
30dB @ 10MHz ~ 3GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
Thread Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V