YFF18SC1H220MT0H0N
Part Number:
YFF18SC1H220MT0H0N
Description:
CAP FEEDTHRU 22PF 20% 50V 0603
Capacitance :
22 pF
Current :
1 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Height (Max) :
0.028" (0.70mm)
Insertion Loss :
30dB @ 4GHz ~ 6GHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V