YFF21AC1H101MT0Y0N
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
YFF21AC1H101MT0Y0N
Category:
Feed Through Capacitors
Description:
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Feed Through Capacitors
Capacitance :
100 pF
Current :
1 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
Height (Max) :
0.039" (1.00mm)
Insertion Loss :
30dB @ 1GHz ~ 5GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
Thread Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V