YFF15SC1H220MT000N
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
YFF15SC1H220MT000N
Category:
Feed Through Capacitors
Description:
CAP FEEDTHRU 22PF 20% 50V 0402
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Feed Through Capacitors
Capacitance :
22 pF
Current :
1 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Height (Max) :
0.014" (0.35mm)
Insertion Loss :
30dB @ 4GHz ~ 6GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Temperature Coefficient :
Thread Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V