MZAS1608K501-R95TF
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
MZAS1608K501-R95TF
Category:
Ferrite Beads and Chips
Description:
FERRITE BEAD 500 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
950mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
250mOhm
Features :
Filter Type :
Signal Line
Height (Max) :
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency :
500 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)