Z1210C601BPWZT
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
Z1210C601BPWZT
Category:
Ferrite Beads and Chips
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 1210 1LN
Manufacturer :
KEMET
Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
3A
DC Resistance (DCR) (Max) :
42mOhm
Features :
Filter Type :
Power Line
Height (Max) :
0.110" (2.80mm)
Impedance @ Frequency :
600 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)