XDCAG49M950PGA00P0
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
XDCAG49M950PGA00P0
Category:
Monolithic Crystals
Description:
MONOLITHIC CRYSTAL FILTER 49.95M
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Monolithic Crystals
Bandwidth :
5 kHz
Frequency - Center :
49.95 MHz
Height (Max) :
0.049" (1.25mm)
Impedance :
400 Ohms
Insertion Loss :
5dB
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Poles :
4
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ripple :
1dB
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)