FR188-PP/TP/C3 Z/S #5 AF2
Manufacturer:
Boca Bearing Company
Part Number:
FR188-PP/TP/C3 Z/S #5 AF2
Category:
Bearings
Description:
1/4X1/2X3/16" FLANGD F C BEARING
Manufacturer :
Boca Bearing Company
Category :
Bearings
Dynamic Load Rating :
Features :
Inner Diameter :
0.250" (6.35mm)
Material :
Outer Diameter :
0.500" (12.70mm)
Product Status :
Active
Static Load Rating :
Type :
Width :
0.188" (4.76mm)