3551-A-440-B-15
Manufacturer:
RAF
Part Number:
3551-A-440-B-15
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX SWAGE STANDOFFHOT TIN DIP1/4
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.500" (12.70mm) 1/2"
Color :
Diameter - Inside :
0.150" (3.81mm)
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
0.575" (14.61mm)