3061-A-440-B-12
Manufacturer:
RAF
Part Number:
3061-A-440-B-12
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFCLEAR ZINC1/
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.125" (28.58mm) 1 1/8"
Color :
Clear
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Gender :
Female, Swage
Length - Overall :
1.200" (30.48mm)