M1417-5008-SS-20
Manufacturer:
RAF
Part Number:
M1417-5008-SS-20
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
METRIC HEX STANDOFFPASSIVATE10MM
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.594" (15.08mm)
Color :
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.394" (10.00mm) Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.787" (20.00mm)