RL1141-0.75-9/9/9/9-0
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
RL1141-0.75-9/9/9/9-0
Category:
Multiple Conductor Cables
Description:
CABLE 4COND BLACK SHLD METER
Manufacturer :
Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
37/0.0063"
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.217" (5.51mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polymer
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0080" (0.203mm)
Jacket Color :
Black
Length :
Enter Number of Meters in Order Quantity
Number of Conductors :
4
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Product Status :
Active
Ratings :
Shield Type :
Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
0.75mm²