55PC0716-18-9CS2502
Part Number:
55PC0716-18-9CS2502
Description:
HOOK-UP DL STRND 18AWG WHT 25'
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/30
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
White
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
200°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
1000V
Wire Gauge :
18 AWG