55PC0211-12-9CS2502
Part Number:
55PC0211-12-9CS2502
Description:
HOOK-UP DL STRND 12AWG WHT 5'
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Strand :
37/28
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.105" (2.67mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Jacket Color :
White
Length :
5.00' (1.52m)
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG