4531T-440-AL-6
Manufacturer:
RAF
Part Number:
4531T-440-AL-6
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX MALE-FEMALE STANDOFFGOLD IRI
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.344" (8.74mm) 11/32"
Color :
Gold
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Features :
Gender :
Male, Female
Length - Overall :
0.531" (13.49mm)